Memento solemn

„Suntem onorați să găzduim aceste piese ale Zidului Berlinului aici, la intrarea în sediul NATO. Ele servesc ca un simbol al speranței și un memento solemn pentru toți cei care trec pe lângă el, pentru a nu-și lua niciodată ca sigure libertatea și democrația ”– a declarat secretarul general al NATO, Jens Stoltenberg.

~