OFICIALII DIN CHIȘINĂU au fost mai deștepți

PRESA ROMÂNĂ ESTE TIMORATĂ
ȘI NU SCRIE ADEVĂRUL.
Extremiști israelieni??
au generat bătaia și mizeria
de pe aeroportul din Bacău.

OFICIALII DIN CHIȘINĂU au fost mai deștepți.

NU le-au mai permis purtătorilor de cipilici negre și albe
ca să treacă prin aeroportul din Chișinău. ??
Niște nemernici…?

Lipsa de profesionalism

✍️ Aseară, la Aleph News, maestrul Ion Cristoiu
a demascat lipsa de profesionalism a televiziunii lui Sebastian GHIȚĂ, România TV, care atacă constant, fără discernământ, pe prezidențiabilul Mircea Geoană.
Dar, de ce le este frică nu vor scăpa…????

Proiectul de lege privind desfășurarea pe timp de pace a misiunilor și operațiilor militare pe teritoriul statului român ?

? Mulțumesc frumos
doamnei Giorgia Pietreanu,
de la PRIMA NEWS,
care mi-a oferit posibilitatea
ca în emisiunea sa de la ora 14.00
să explic
proiectul de lege privind
desfășurarea pe timp de pace
a misiunilor și operațiilor militare
pe teritoriul statului român. ?

4-

– Care este deosebirea dintre noi și prezidențiabilii din România?…

-Noi nu avem niciun covrig și niciun SOS…?

2d

ACEEAȘI BĂTAIE DE JOC LA ADRESA PENSIONARILOR MILITARI

O sursă bine informată mi-a semnalat că… ” Astăzi am fost invitați de d-na Pauliuc Nicoleta să participăm (asistăm pasiv) la ședința BP al Camerei Deputaților privind propunerea PNL de mărire a soldei de grad/funcție.
La comisia permanentă a Camerei, reprezentanții
PSD, UDMR și minorități
s-au opus? calendarului cu termenele
și adoptarea în regim de urgenta, propuse de PNL.
Nu s-au opus propunerii legislative, încă,
dar propun trecerea prin procedură normală, care va dura 45 + 6 zile,
deci după alegeri.
ÎN CONCLUZIE, bătaie de joc, umilință, trădare, minciună…
LA PROTEST PE 25 OCTOMBRIE TOATĂ LUMEA APTĂ !
SĂ DĂM ASALTUL DE ZIUA ARMATEI ROMÂNE!
Rog MOBILIZAREA TUTUROR REZERVIȘTILOR!!! ”
COL. (r) Dima Petrica /Președinte”

Ideea cu…asaltul (cui… contra cui?…) este
nedemocratică și prostească,
mai ales după episodul
ȘOȘOACĂ PEDEPSITĂ
DE CURTEA CONSTITUȚIONALĂ.

LA VOTĂRILE ULTERIOARE, LA ALEGERILE PARLAMENTARE, SE POATE VOTA CLAR CONTRA CANDIDAȚILOR PESEDE,
ȘI CONTRA LUI CIOLACU, LA ALEGERILE PREZIDENȚIALE
ACEASTA ESTE CEA MAI BUNĂ REACȚIE DEMOCRATICĂ.

?Delirium Tremens

?Delirium Tremens – așa poate fi etichetat programul de ieri seară de la RTV. Jurnaliști pe care îi credeam deștepți difuzau prostia că străinii – care? – vor impune – cum? -la Cotroceni, un președinte care va tăia pensiile românilor – ALIENARE TOTALĂ!
RTV a devenit portavocea PESEDE. Rușine…
?

~