MESAJUL GENERALULUI ION COSTAŞ CĂTRE MAIA SANDU
Doamna prim-ministru,
Am fost şi suntem o echipă de Generali patrioţi, devotaţi Ţării şi Neamului, care au fost şi sunt susţinătorii Fideli şi Devotaţi ai schimbărilor în societate promovate de Dumneavoastră. Dorim să vă ajutăm cu experienţa noastră şi să propunem atenţiei Dumneavoastră un sprijin sincer, practic şi real în situaţia creată, care sperăm că va prinde bine şi în realizarea cărora NOI vom fi nemijlocit implicaţi. O zi bună şi multă, multă sănătate şi mai mult CURAJ.
Aştept DECIZIA DVS – Ziua, Locul, şi Ora. Să vă aibă bunul DUMNEZEU în pază.Cu respect,
General Ion Costaş
Chişinău, 29 iunie 2019


