Cu 60% în stânga Prutului…

Un ascultător a întrebat, la Radio Erevan:

– Dacă autoritățile de la Chișinău și București ar incrimina pe cei care, sub o formă sau alta, sprijină politica ofensivă, umilitoare a Moscovei, cu cât s-ar reduce funcțiile în structurile plătite, din banii contribuabililor, la bugetele celor două state românești?

Crainica postului amintit a râs cu poftă și a răspuns fără să ezite:

– Cu 60% în stânga Prutului și cu 25% în dreapta acestui fost și viitor râu intern…

~